100 voor zwarte achtergrond
Amsterdam Museum Festival
Vier 100 jaar Amsterdam Museum met ons mee!

Het Amsterdam Museum wordt 100 jaar! Dat vieren we honderd dagen lang met allerlei activiteiten in de stad. Van creatieve workshops tot rondleidingen in ons collectiecentrum en van tentoonstellingen op verschillende locaties tot gratis taart eten. Daarnaast hebben we honderd mensen gevraagd om iets te vertellen over een object uit onze collectie, deze verhalen staan centraal in interviews en een podcast. Scroll door de geschiedenis van het museum heen of boek alvast je ticket voor een festivalonderdeel. Vier jij met ons mee?

Van 3 september t/m 11 december

 Op deze pagina kun je tickets reserveren voor de verschillende evenementen, tours, workshops en tentoonstellingen. 

Reserveer je tickets voor een programmaonderdeel

Jerry Afriyie, fotografie Robin de Puy
Noraly Beyer, fotografie Robin de Puy
Cal Cohen de Lara, fotografie Robin de Puy
Filippa, fotografie Robin De Puy

Fotografie door Robin de Puy

Honderd Amsterdammers

Hoe kijken Amsterdammers naar hun stadsmuseum en collectie? We koppelden honderd stadgenoten aan honderd objecten uit de collectie. Hoe kijken ze naar het museum en hoe hopen ze dat het museum er over 100 jaar uitziet. Ze werden geportretteerd door de gelauwerde fotograaf Robin de Puy.

Naar de verhalen

Bezoek de tentoonstellingen

Alle locaties

1975 Officiële opening Burgerweeshuis door koningin Juliana met Ivo Samkalden en directeur Simon Levie foto Amsterdam Museum

1975 Officiële opening door koningin Juliana

Geschiedenis van het museum

Sinds de opening op 2 november 1926 in de Waag vertelt het Amsterdam Museum de geschiedenis van de stad en haar inwoners. Wat begon als het Amsterdams Historisch Museum, als onderdeel van de dienst Gemeentemusea van de gemeente Amsterdam, groeide uit tot een museum dat de vele verhalen van Amsterdam verzamelt, onderzoekt en presenteert. In de afgelopen honderd jaar bouwde het museum een collectie op van ruim 100.000 objecten, variërend van zeventiende-eeuwse schuttersstukken tot hedendaagse kunst, mode en voorwerpen uit het dagelijks leven.  
 
Belangrijke mijlpalen in de afgelopen 100 jaar zijn de opening van de locatie in het Burgerweeshuis door koningin Juliana (1975), de naamswijziging naar Amsterdam Museum (2011), de bouw van een nieuw depot (2009) en de tijdelijke sluiting van de monumentale hoofdlocatie vanwege de grootschalige renovatie (2022).  

Scroll door de geschiedenis