Voor scholen

    Voortgezet Onderwijs

    Onder- en bovenbouw

    De jongeren van nu staan voor grote uitdagingen. Ze zijn opgegroeid met een pandemie, een klimaatcrisis en oorlog. De huizenprijzen stijgen en de kansenongelijkheid in het onderwijs neemt niet meer af, maar toe. Hoe ga je met elkaar om in een samenleving die steeds meer onder druk lijkt te staan, waarin sociale media de orde van de dag bepalen en waarin steeds minder mensen elkaar en de overheid vertrouwen? Wat vindt en denkt de nieuwste generatie? In onze onderwijsprogramma’s en -rondleidingen voor vmbo, havo en vwo (onder- en bovenbouw) staan deze vragen centraal.

    Voorgezet Onderwijs, fotograaf: onbekend.

    Voorgezet Onderwijs, fotograaf: onbekend.

    54899643599 dd2945aaf1 o

    *NIEUW* Nederland, wordt beter!

    vmbo klas 1-4, havo klas 1-3, vwo klas 1-3

    Duik met jouw leerlingen in de wereld van het activisme! In het onderwijsprogramma bij de tentoonstelling Nederland, word beter! De impact van 15 jaar Zwart activisme word je meegenomen in de strijd tegen racisme en alles wat daarbij komt kijken. Daarnaast word je aangespoord om zelf actie te ondernemen voor een beter Nederland waarin iedereen gelijk is. 

    Het educatieve programma bij de tentoonstelling inspireert leerlingen om zich in te zetten voor een Nederland zonder uitsluiting. Door te wijzen op racistische vertoningen zoals zwarte piet en de blijvende impact van het slavernijverleden maken we leerlingen er bewust van dat er nog veel grond te winnen is op het gebied van een beter Nederland. Tegelijkertijd tonen de successen van Nederland Wordt Beter en verwante organisaties de leerlingen dat het wel degelijk mogelijk is om verandering te creëren.

    Praktische informatie 
    Duur: 60 minuten, plus voorbereidende les 
    Kosten: €83,40 (excl. btw)
    Te boeken: maandag, dinsdag en woensdag
    Aantal leerlingen: 15 leerlingen per rondleiding
    Start- en eindlocatie:  Beautiful Distress, Ms. van Riemsdijkweg 41a
    Leergebieden: Mens & maatschappij
    Kerndoelen: 1, 6, 36, 38, 43, 44, 50

    Rondleiding aanvragen? Mail naar boekingen@amsterdammuseum.nl

    Amsterdam in Motion Foto Jitske Nap 3

    *NIEUW* Toekomstmakers van Amsterdam

    vmbo klas 1-4, havo klas 1-3, vwo klas 1-3

    Kijk met nieuwe ogen naar de stad die nooit stilstaat. In de interactieve experience Amsterdam in Motion beleven de leerlingen een projectieshow op een maquette van de stad, en verdiepen ze zich in actuele maatschappelijke thema’s zoals gentrificatie, inclusie en duurzaamheid in de aansluitende tentoonstelling. In een spannend rollenspel rond een grootstedelijk vraagstuk wordt de leerling zelf de probleemoplosser. 

    In schooljaar 2025-2026 is dit programma gratis!

    Praktische informatie  
    Duur: 90 minuten, plus voorbereidende les
    Kosten: gratis!
    Aantal leerlingen: 15 per begeleider, tot 30 per tijdslot
    Te boeken: maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur.00 uur
    Start- en eindlocatie: Amsterdam in Motion, Pazzanistraat 19
    Leergebieden: Mens en Maatschappij (Geschiedenis, Burgerschap, Maatschappijkunde/-leer)
    Kerndoelen: 30, 36, 38, 42, 43, 44, 46, 47

    Vragen? Mail naar boekingen@amsterdammuseum.nl 

    Vraag de rondleiding aan
    A CAM0001 00 09 11 22 Still010

    Refresh Amsterdam #3: Imagine the Future

    Klas 1 t/m 3 en eindexamenklassen

    In de kunstmanifestatie Refresh Amsterdam #3: Imagine the Future maak je kennis met allerlei visies op de toekomst, uitgedrukt in spannende hedendaagse kunst. Met een rondleiding door de tentoonstelling worden leerlingen uitgedaagd om ook hun eigen toekomstvisie vorm te geven. Hoe zie jij de toekomst van Amsterdam voor je?

    Duur: Rondleiding duurt 1 uur
    Kosten: €83,40 (excl. btw)  
    Aantal leerlingen: 15 leerlingen per rondleiding  
    Te boeken: Maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur, eerst mogelijke bezoek datum 14 juli
    Start- en eindlocatie: Amsterdam Museum aan de Amstel, Amstel 51
    Leergebieden: Domein kunst en cultuur (VO onderbouw), eindexamenrondleiding Kunst Algemeen
    Kerndoelen: 36, 38, 43, 48, 50, 51, 52, eindexamen Kunst Algemeen 

    Vragen? Mail naar boekingen@amsterdammuseum.nl 

    Vraag de rondleiding aan
    Illustratie door Hedy Tjin, in veel verschillende kleuren zijn diverse vrouwen afgebeeld

    100 Vrouwen, 2024, Hedy Tjin

    Vrouwen van Amsterdam

    Klas 1 t/m 3

    Leer de geschiedenis kennen aan de hand van inspirerende vrouwen, en schrijf zelf een ode aan een bijzondere vrouw! De tentoonstelling Vrouwen van Amsterdam – een ode is voorbij, maar we blijven odes verzamelen. De workshop 'Schrijf een ode' focust op het schrijfonderwijs, en is lesstofvervangend voor het onderdeel schrijfvaardigheid van het domein Nederlands. 

    Leerlingen schrijven hun eigen ode aan een inspirerende Amsterdamse vrouw. Bestel een toolkit met inspiratiemateriaal, waaruit je zelf kunt kiezen wat voor jouw leerlingen het  beste werkt.

    Vragen? Mail naar boekingen@amsterdammuseum.nl 

    Meer informatie en aanvragen

    Groepsbezoek of programma op maat

    Wil je graag langskomen in het Amsterdam Museum, maar ben je op zoek naar iets anders dan hierboven wordt genoemd? We kijken graag wat er mogelijk is voor jouw leerlingen! Neem contact op met boekingen@amsterdammuseum.nl voor meer informatie.