Voortgezet Onderwijs
Onder- en bovenbouw
De jongeren van nu staan voor grote uitdagingen. Ze zijn opgegroeid met een pandemie, een klimaatcrisis en oorlog. De huizenprijzen stijgen en de kansenongelijkheid in het onderwijs neemt niet meer af, maar toe. Hoe ga je met elkaar om in een samenleving die steeds meer onder druk lijkt te staan, waarin sociale media de orde van de dag bepalen en waarin steeds minder mensen elkaar en de overheid vertrouwen? Wat vindt en denkt de nieuwste generatie? In onze onderwijsprogramma’s en -rondleidingen voor vmbo, havo en vwo (onder- en bovenbouw) staan deze vragen centraal.

Voorgezet Onderwijs, fotograaf: onbekend.

Huis Willet-Holthuysen
Nieuw! “Friede auf Erden”
Klas 1 t/m 3
80 jaar geleden werd Nederland bevrijd. De Tweede Wereldoorlog spreekt iedereen tot de verbeelding, maar hoe was het nou echt om Amsterdammer te zijn in die tijd? In de tentoonstelling “Friede auf Erden”: Kunst en oorlog in Huis Willet-Holthuysen” wordt het verborgen oorlogsverleden van Huis Willet-Holthuysen tot leven gewekt. Door middel van een interactieve rondleiding worden leerlingen uitgedaagd om met beeldende kunst te reflecteren op de Tweede Wereldoorlog. Hoe was het om ondergedoken te zitten? En hoe zag het verzet er precies uit? Met videokunst, foto’s, tekeningen en schilderijen worden leerlingen meegenomen in de verhalen van de mensen die de oorlog van dichtbij beleefden.
Praktische informatie
Duur: 1 uur
Kosten: €70,- (excl. btw)
Aantal leerlingen: 15 leerlingen per rondleiding
Te boeken: Maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur
Start- en eindlocatie: Huis Willet-Holthuysen, Herengracht 605
Leergebieden: Mens en maatschappij (geschiedenis), kunst en cultuur
Kerndoelen: 36, 37, 40, 43, 47, 50, 52
Vragen? Mail naar boekingen@amsterdammuseum.nl

Nieuw! Refresh Amsterdam #3: Imagine the Future
Klas 1 t/m 3 en eindexamenklassen
In de kunstmanifestatie Refresh Amsterdam #3: Imagine the Future maak je kennis met allerlei visies op de toekomst, uitgedrukt in spannende hedendaagse kunst. Met een rondleiding door de tentoonstelling worden leerlingen uitgedaagd om ook hun eigen toekomstvisie vorm te geven. Hoe zie jij de toekomst van Amsterdam voor je?
Duur: Rondleiding duurt 1 uur
Kosten: €70,- (excl. btw)
Aantal leerlingen: 15 leerlingen per rondleiding
Te boeken: Maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur, eerst mogelijke bezoek datum 14 juli
Start- en eindlocatie: Amsterdam Museum aan de Amstel, Amstel 51
Leergebieden: Domein kunst en cultuur (VO onderbouw), eindexamenrondleiding Kunst Algemeen
Kerndoelen: 36, 38, 43, 48, 50, 51, 52, eindexamen Kunst Algemeen

100 Vrouwen, 2024, Hedy Tjin
Vrouwen van Amsterdam
Klas 1 t/m 3
Leer de geschiedenis kennen aan de hand van inspirerende vrouwen, en schrijf zelf een ode aan een bijzondere vrouw! De tentoonstelling Vrouwen van Amsterdam – een ode is voorbij, maar we blijven odes verzamelen. De workshop 'Schrijf een ode' focust op het schrijfonderwijs, en is lesstofvervangend voor het onderdeel schrijfvaardigheid van het domein Nederlands.
Leerlingen schrijven hun eigen ode aan een inspirerende Amsterdamse vrouw. Bestel een toolkit met inspiratiemateriaal, waaruit je zelf kunt kiezen wat voor jouw leerlingen het beste werkt.
Groepsbezoek of programma op maat
Wil je graag langskomen in het Amsterdam Museum, maar ben je op zoek naar iets anders dan hierboven wordt genoemd? We kijken graag wat er mogelijk is voor jouw leerlingen! Neem contact op met boekingen@amsterdammuseum.nl voor meer informatie.