Bezoek de tentoonstellingspagina
English
Imaginethefuture

Uitgelicht

Refresh Amsterdam #3

Imagine the Future

11 jul - 30 nov 2025
Amsterdam Museum aan de Amstel

De Ziel van Nederland: Moederkracht in beeld en wet

Door Truus van Gogh15 april 2025
RXL 0013 Toekomstwens

Motivatie:

Omdat vrouwen – en in het bijzonder moeders – eeuwenlang onzichtbaar zijn gebleven in onze wetgeving, musea en geschiedenisboeken. Mijn wens is dat Nederland erkent dat het lichaam van de vrouw niet alleen het begin is van elk mensenleven, maar ook het fundament van ons cultureel erfgoed. Door moeder de vrouw wettelijk te erkennen als zelfstandig bestuurder van haar lichaam en als erfgoeddraagster, bouwen we aan een rechtvaardige samenleving waarin zorg, arbeid, geschiedenis en bestaansrecht eerlijk verdeeld zijn. Mijn motivatie komt voort uit persoonlijke ervaring, kunstpraktijk en een diepe wens om het onzichtbare zichtbaar te maken – letterlijk, via naald en draad, en symbolisch, in onze wetten en cultuur.

RXL 0013 aanvullend

Over

Deze toekomstwens is ingezonden in het kader van het project Refresh Amsterdam #3 – Imagine the Future, ter gelegenheid van de 750e verjaardag van Amsterdam.

Tags

Poster refresh

Breng je stem uit

Deze inzending is een van de 20 inzendingen die is geselecteerd voor de tentoonstelling

Deze inzending maakt kans op de publieksprijs van 750 euro. Jij kunt mede bepalen wie wint.  Je mag 1 stem uitbrengen via je mailadres.  Bekijk alle geselecteerde inzendingen.

Stem op deze inzending

Bezoek de tentoonstellingspagina
  • Zien & Doen
  • Verhalen & Collectie
  • Tickets & Bezoek
  • Tentoonstellingen
  • Rondleidingen
  • Families
  • Onderwijs
  • Nieuws
  • Nieuwsbrief
  • Publicaties
  • AMJournal
  • Vrouwen van Amsterdam

Hoofdpartners

gemeente amsterdam logo
vriendenloterij logo

Hoofdpartner Educatie

elja foundation logo
  • © Amsterdam Museum 2025